Ko govorimo o družabnih igrah, je tukaj zelo širok pojem. Med družabne igre štejemo marsikaj. Človek ne jezi se, enka, palčke, pantomima, monopoli, in še mnoge druge. Kjerkoli gre za igro, kjer je potrebno več igralcev, to so družabne igre. Zakaj se jim tako reče? Zato ker gre za druženje med prijatelji ali družino in to so trenutki, ki si jih vsak zapomni in tisti moment uživa maksimalno.
Ko planiramo večer z družabnimi igrami, je dobro, da splaniramo cel večer. Začnemo pri tem da sploh vprašamo ljudi, če želijo priti k nam na večer družabnih igr. Ko se zbere nekaj ljudi, ki želijo priti, potem začnemo planirati, kje bomo to izvedli in kaj bomo ponudili. Se pravi pripravimo neko sobi, kjer lahko postavimo toliko stolov okoli mize kolikor nas je. Potem poskrbimo, da imamo dovolj pijače in prigrizkov, saj to vedno pride prav med igranjem družabnih igr. Ko je vse to pripravljeno, pregledamo katere igre sploh imamo in seveda vprašamo ostale, če imajo kaj doma, naj prinesejo sabo. Tako se večer lepo začne, igrajo se družabne igre, ljudje uživajo v smejanju in pogovarjanju, ter na splošno v druženju.
Če gre za igranje družabnih iger v družinskem krogu je isto. Družina se lepo dogovori, kateri dan so lepo vsi doma in imajo čas. Ko je ta datum označen, je najlepše, če čas preživijo tako, da se pogovarjajo, se smejijo, povejo si kaj novega in pa seveda igrajo družabne igre.
Družabne igre nekako združujejo ljudi. Imajo veliko moč, saj ljudi nasmejijo in zbližajo med sabo. Vse to je mogoče narediti s neki preprostim večerom pri nekomu doma, na kavču, kjer se ljudje enostavno pogovarjajo, igrajo igre in se smejijo cel večer. Družabne igre so zelo dober izgovor za druženje in ohranjanje stikov z prijatelji, znanci in tudi družinskimi člani. Samo skličemo večer družabnih iger in ljudje se naberejo pri nas doma in uživajo na polno.